Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Rejestracja do poradni:

+48 61 222 81 82

Centrala:

+48 61 222 80 00

Wersje Językowe

"Zdrowe godziny dla rodziny" - kolejne warsztaty profilaktyczne za nami!

"Zdrowe godziny dla rodziny" - kolejne warsztaty profilaktyczne za nami!

Na zaproszenie dyrektora Szpitala, na kolejnej edycji warsztatów profilaktycznych mieliśmy zaszczyt gościć Panią Premier Ewę Kopacz W Centrum Kultury eSTeDe spotkaliśmy się aby rozmawiać o profilaktyce zdrowotnej w ramach „Zdrowych godzin, dla rodziny”.

Wydarzenie rozpoczęło się panelem dyskusyjnym z udziałem Pani Premier Ewy Kopacz i dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski Pana Grzegorza Sieńczewskiego. Bardzo ciekawą rozmowę o roli profilaktyki szczególnie w kierunku chorób nowotworowych, sytuacji szpitalnictwa w Polsce i Europie oraz o codziennych sposobach i nawykach pozwalających pozostawać w dobrej formie poprowadziła Pani Marianna Dufek.

W kolejnej części, mogliśmy posłuchać wykładu podczas, którego Pani dr. N farm. Katarzyna Molęda – Krawiec (przybliżyła nam aspekty wielolekowości oraz podstawowych zasad związanych z bezpiecznym i prawidłowym przyjmowaniem leków.

W trzeciej części programu obejrzeć mogliśmy pokazy 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Terytorialnych m.in z zakresu pierwszej pomocy.

W pozostałych salach nasi goście mogli skorzystać z konsultacji lekarskich oraz fizjoterapeutycznych z personelem Szpitala, porad dietetycznych oraz analizy składu ciała, konsultacji z trychologiem, pomiarów ciśnienia i glukozy, nauki udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki chorób odkleszczowych, strefy malucha, przeglądów lekowych i bezpłatnych poradników.

Zapraszamy do zapoznania się fotorelacją z wczorajszego wydarzenia:

Previous Next
fotografie autorstwa Renaty Włoszczyk

Wielkie podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację wczorajszego wydarzenia:

P.S

Wielkie podziękowania dla Pani Renaty Włoszczyk, za fotorelację z tego wydarzenia. Swoją drogą, to jej wystawę zdjęć z pierwszych chwil po porodzie (i nie tylko), głównie z naszej "Porodówki" mogliśmy podziwiać w holu eSTeDe. Piękne zdjęcia!