Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Rejestracja do poradni:

+48 61 222 81 82

Centrala:

+48 61 222 80 00

Wersje Językowe

"Rodzę w Gnieźnie" - poznaj nasze Oddziały i Blok Porodowy

"Rodzę w Gnieźnie" - poznaj nasze Oddziały i Blok Porodowy

Oddział Ginekologiczno - Położniczy Szpitala Pomnik Chrztu Polski odgrywa istotną rolę w opiece medycznej nad kobietami, nie tylko z powiatu gnieźnieńskiego. Świadczymy usługi medyczne dla każdej kobiety niezależnie od miejsca zamieszkania, chcącej rodzić w naszym szpitalu. Oddział dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą i nowoczesnym sprzętem medycznym. Naszym pacjentkom gwarantujemy:

Bezpieczeństwo:

 • W bezpośrednim sąsiedztwie bloku porodowego znajduje się sala operacyjna przeznaczona wyłącznie do cięć cesarskich. Co zapewnia szybkie i bezpieczne rozwiązanie ciąży oraz najwyższą jakość opieki.
 • Posiadamy wykwalifikowany zespół specjalistów, który zapewnia fachową opiekę położniczą, pomoc przy pielęgnacji noworodka oraz karmienia piersią.

 

Untitled design

 

Komfort:

 • Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne sale porodowe (rodzinne) wyposażone w elektryczne łóżka, dające możliwość stosowania wielu pozycji w I i II okresie porodu, materace, piłki, sako, krzesełka porodowe. Każda sala porodowa posiada własną łazienkę z prysznicem.
 • Kobieta rodząca ma zapewnioną swobodę rodzenia w obecności osoby towarzyszącej, która w przypadku zakończenia ciąży cięciem cesarskim ma możliwość kangurowania dziecka.
 • Posiadamy specjalny pokój dla osób towarzyszących, aby w każdym momencie mogła z niego skorzystać.
 • Każda kobieta potrzebująca wsparcia może liczyć na pomoc psychologa współpracującego z oddziałem.

Staramy się stworzyć takie warunki aby poród był wspominany przez kobietę i jej najbliższych, jako najpiękniejszy okres w ich życiu.

Spokój i intymność:

 • system "rooming in" - noworodki przebywają na sali razem z mamą

431101753 286687751124209 2014424570034240690 n

fot. Renata Włoszczyk

 

Oferujemy różne metody łagodzenia bólu porodowego

metody farmakologiczne:

 • wziewne(medycznym podtlenkiem azotu) stosując gaz wywołuje się stan fizycznego odprężenia rodzącej,
 • znieczulenie domięśniowe/dożylne.

metody niefarmakologiczne:

 • hydroterapia - na sali porodowej znajduje się łazienka wyposażona w prysznic, zapewniając delikatny i relaksujący masaż,
 • elektrostymulator TENS - metoda przezskórna, elektrody zakłada się w okolicy krzyżowo-lędźwiowej na plecach., zapewniając skuteczną metodę przeciwbólową.

 

Porody według standardów Fundacji "Rodzić po Ludzku”

Profesjonalne podejście:

 • kierownik Oddziału - dr n. med. Tomasz Goździewicz. Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, swoje doświadczenie i specjalizację zdobywał w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy Polnej w Poznaniu oraz w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
 • Holistyczne spojrzenie na poród przez Położne, które nieustannie poszerzają swoją wiedzę niezależnie od posiadanego doświadczenia.

 

 kierownik Oddziału - dr n. med. Tomasz Goździewicz

Zapraszamy do kontaktu:

Odwiedź nas również w wirtualnej rzeczywistości:

Sekretariat:

tel. 61 222 8 017

Lekarze:

tel. 61 222 8 151, tel. 61 222 8 093

Blok Porodowy:

tel. 61 222 8 155

Więcej informacji: facebook.com/PorodowkaGniezno