Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Rejestracja do poradni:

+48 61 222 81 82

Centrala:

+48 61 222 80 00

Wersje Językowe

Nowa Pracownia Endoskopii oraz prezentacja nowego ambulansu

Nowa Pracownia Endoskopii oraz prezentacja nowego ambulansu

Nowa Pracownia Endoskopii

5 kwietnia miała miejsce prezentacja nowej Pracowni Endoskopii zlokalizowanej w budynkach szpitala przy ul. 3 Maja. Pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny, w tym m.in.:

  • videogastroskop
  • dwa videokolonoskopy
  • videoduodendoskop
  • procesor obrazu
  • dwie myjnie endoskopowe
  • wózek medyczny endoskopowy

Pracownia została wyremontowana ze środków własnych Szpitala i wyposażona ze środków z Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu medycznego na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR w celu poprawy bezpieczeństwa pacjentów oraz jakości i dostępu do świadczeń zdrowotnych w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie”,

Łączna wartość zakupionego sprzętu to 733.752 zł

IMG 9175 IMG 9176

Badania gastroskopii i kolonoskopii, które będą przeprowadzane w pracowni, są kluczowe w profilaktyce i diagnostyce nowotworów układu pokarmowego będącego drugą co do częstości występowania grupą nowotworów złośliwych w Polsce. Nowa pracownia to skok jakościowy dla Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Dzięki jej otwarciu skróceniu ulegną terminy oczekiwania na badania, co jest szczególnie ważne dla pacjentów wymagających szybkiej diagnozy.

Podczas prezentacji pracowni Dyrektor Szpitala – Grzegorz Sieńczewski podkreślał, że z nowej pracowni skorzystają zarówno pacjenci szpitalni, jak i osoby zgłaszające się ambulatoryjnie ze skierowaniem od lekarza rodzinnego. Nowy sprzęt pozwoli na szybszą diagnostykę i skrócenie pobytu pacjenta w Szpitalu oraz na bezpieczniejsze leczenie chorych.

Cieszę się ogromnie, że szpital cały czas zabiega o środki zewnętrzne i nieustannie się modernizuje. Nowa Pracownia Endoskopowa pozwoli reagować na problemy zdrowotne, które można przy pomocy endoskopii przeprowadzić w mało inwazyjny sposób. Jest to odpowiedź na realne potrzeby lokalnej społeczności i kolejny krok w rozwoju szpitala powiatowego w Gnieźnie. – dodaje Anna Jung Wice Starościna Gnieźnieńska.

IMG 9177 IMG 9174

 

Nowy ambulans typu B wraz z wyposażeniem

 IMG 9189 IMG 9183

W dniu dzisiejszym miało miejsce również symboliczne przekazanie kluczyków do ambulansu zakupionego ze środków z dotacji z budżetu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Flotę ambulansów systemowych zasila dziś w pełni wyposażony w sprzęt do ratowania życia pojazd marki Renault Master o wartości ponad 614 tys. zł. Karetka stacjonowała będzie w Gnieźnie, natomiast pojazd zdejmowany z systemu zasili flotę Transportu Medycznego zastępując najbardziej wyeksploatowany z pojazdów. 

W uroczystym przekazaniu ambulansu udział wzięli przedstawiciele Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego: Pani Wice Starosta Anna Jung oraz członek Zarządu Pani Danuta Winiarska.

–  Nowy ambulans to dla Szpitala Powiatowego w Gnieźnie inwestycja, która pomoże szybciej i skuteczniej ratować zdrowie i życie ludzkie. To bardzo istotny sprzęt z punktu widzenia rozwoju naszego szpitala  – mówi Danuta Winiarska, Członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

IMG 9187 IMG 9192