Grupowa sesja karmienia piersią pacjentek naszego Szpitala

Kolejna edycja grupowej sesji karmienia piersią pacjentek naszego Szpitala.

Natalia Kwiatkowska - fotografka, która jest również pracownikiem naszego szpitala, fotografią pasjonuje się od najmłodszych lat. Pierwszą tego typu grupową sesję Natalia zorganizowała w 2021 r. Spotkanie zostało bardzo ciepło odebrane i na kolejną sesję zgłosiło się jeszcze więcej chętnych mam. Dziś możemy podziwiać efekty tej pięknej współpracy: autorki zdjęć oraz niezwykłych kobiet z ich pociechami. Każdy sposób promowania karmienia piersią jest dobry, a ten wskazany przez Natalię pozwala dodatkowo zatrzymać dla mam te wyjątkowe chwile w niezwykle urokliwych kadrach.

Kilka słów o projekcie od samej autorki zdjęć:

„Sama jestem mamą dwóch małych łobuziaków, których karmiłam piersią i uważam, że był to najpiękniejszy czas macierzyństwa. Bliskość jakiej doświadcza mama z maluszkiem jest niezastąpiona. Zawsze marzyło mi się zrobić takie zdjęcia, gdzie będzie dużo karmiących mam. Trzy lata temu kiedy na poważnie zaczęłam przygodę z fotografią wiedziałam, że to będzie pierwszy projekt jaki zrealizuję. W tym roku odbyła się trzecia edycja i mam zamiar każdego roku, w sierpniu promować "Światowy Tydzień Karmienia Piersią" właśnie w ten sposób. W tych ekspresowych czasach, kiedy wszystko mamy podane na tacy, gdzie królują media społecznościowe zapominamy trochę o tym co naturalne. Takie zdjęcia mogą nas na chwilę zatrzymać i przypomnieć, że natura radzi sobie sama. Absolutnie nie jestem źle nastawiona do sytuacji kiedy mama nie chce lub z różnych względów nie może karmić piersią. Takie sytuacje są jak najbardziej normalne i przykro się słyszy jak wywierana jest na nich presja, bo mogą czuć się przez to gorsze. Dobro dziecka to jedno ale samopoczucie mamy, fizyczne jak i psychiczne to drugie . Potrzeba tutaj trochę więcej empatii i zrozumienia. Podczas sesji towarzyszyły mi dwie świetne dziewczyny, na co dzień również związane z naszym szpitalem: Arleta Kwiatkowska-Król - Położna, Certyfikowany Doradca Laktacyjny oraz Joanna Brenk – Pielęgniarka, Certyfikowany Doradca Chustonoszenia – za co bardzo im dziękuję.”